top of page

מטפל מוסמך רפואה סינית

יאיר גרנצרז' - Dipl. Ac. C.H., B.A 

מטפל מוסמך ברפואה סינית, מטפל בדיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה על פי הרפואה הסינית, שיאצו וטווינא. 

אני מאמין בשילוב קשת רחבה של טכניקות טיפול על מנת לשמור על האיזון וההרמוניה. חלקן פאסיביות - המטופל/ת במצב מנוחה והטיפול נעשה "עליו/יה", וחלקן אקטיביות - "שיעורי הבית" של המטופל/ת. אלה מאוד חשובים משום שהמטופל מתחיל  לקחת את האחריות על חייו ולהיות מודע למה מאזן ומה מפר את האיזון, וכן מהו המחיר שיש לכל חוסר איזון.

זהו שלב גבוה יותר של מודעות ולקיחת אחריות. שלב שאני מאוד אוהב משום שמשלב זה ואילך, רוב הטיפול נעשה על ידי המטופל, והוא או היא מגיעים אליי לטיפולי תחזוקה תקופתיים. טיפול תחזוקה, זהו טיפול של איזון עדין אשר מטרתו  לשמור על האיזון הכללי. מצב אופטימלי זה בדרך כלל אינו מייצר הפתעות - אין התפרצויות של מחלות קשות, האיזון הכללי קבוע וקל לשמור עליו.

לכן, אני ממליץ לכל אחת ואחד, ל"התחבר" עם מטפל או מטפלת אשר חשים עימם הרמוניה, אמון, ביטחון ונוחות. כשתפקיד המטפל הוא להגיע עם המטופל/ת למצב מאוזן והרמוני מקסימאלי, ולשמר מצב זה לאורך זמן.

בבסיס, אני מאמין

בכל ליבי שרצוי שכל אדם יגיע למצב של איזון וחיים הרמוניים ככל האפשר.

איזון בחיים, משמעותו להגיע ליכולת לעמוד בטלטלות החיים בצורה חסינה.  להשתדל להימנע ממצב של קריסה ואובדן שליטה (גם מדברים קטנים) - במצב כזה, גם הגוף וגם הנפש עלולים להיפגע בצורה קשה מאוד. במילים אחרות, עלולות להתפרץ מחלות שקשה מאוד לרפא אותן (מחלות אשר תהליך הריפוי שלהן עלול להיות כרוך במחיר בריאותי יקר מאוד). חיים הרמוניים, משמעותם שכל  אדם חי עם עצמו, עם סביבתו - משפחתו, חבריו, חבריו לעבודה, עם הטבע הסובב אותו וכן הלאה, בצורה לא פוגענית ככל שניתן  (ואפילו בצורה מיטיבה..). אם אדם חי בדיסהרמוניה עם אחד מאלה, האיזון שלה או שלו מופר, ושוב הוא או היא, עלולים ללקות במחלה.

כשאנו "מאוזנים" וחיים בצורה הרמונית אנו רגועים יותר, בטוחים יותר וקל לנו יותר לחוש אושר ואת שמחת החיים. 

yahir-pic.png
רפואה סינית

רפואה משולבת, טיפולים ברפואה סינית, טיפולי פריון מערביים, תזונה והבנת הגוף דרך  טאיצ'י וצ'יקונג.

עובד בקליניקה שלי במרכז הרצליה וכן בקופת חולים "מאוחדת" ובקופת חולים "לאומית". התמחיתי כשנה וחצי בבית חולים "אסף הרופא" בשיר"ם - שירותי רפואה משולבת, למדתי לשלב טיפולים ברפואה סינית עם טיפולי פריון מערביים, למדתי לשלב תוספי תזונה בטיפול וכן השתלמתי בעוד הרבה נושאים מגוונים. אני יכל לומר בגאווה (ובצניעות) שבמשך הזמן רכשתי נסיון של אלפי טיפולים  בהרבה מאוד תחומים וסוגים של בעיות ומחלות, עם לא מעט הצלחות. בנוסף, אני מורה מוסמך לטאיצ'י צ'ואן וצ'יקונג משנת 2002, וכן בעל תואר ראשון בפילוסופיה.

שיחרור ממתחים 

הרבה פעמים כשאני שואל מטופל או מטופלת האם הם סובלים ממתח

התשובה שאני מקבל: "אתה יודע, מתח מהחיים...". אכן, החיים מייצרים מתח (גורם שמפר איזון), השאלה היא מה אנחנו עושים עם המתח, כיצד פורקים אותו. מתח ניתן לפרוק למשל בדיקור סיני (מאוד יעיל), פעילות גופנית מתאימה, מדיטציה, ועוד. אלה הן פעולות שמחזירות למצב מאוזן. בצורה זו ניתן לאזן את רוב הגורמים שמפרים את האיזון  ומביאים לדיסהרמוניה ומחלות.

איזון וחוסר הרמוניה

מה מפר את האיזון? מה גורם לחוסר הרמוניה? כיצד מגיעים לאיזון וחיים הרמוניים?   קל מאוד לענות, קשה יותר לבצע..

גורמים לחוסר איזון: תזונה לא נכונה, עבודה לא מתאימה - לא מספקת, מתוחה מדיי וכד', חיים עם בן/בת זוג לא מתאימים, חוסר בפעילות גופנית או עיסוק בפעילות גופנית לא מתאימה, חיים בסביבה מזוהמת, ועוד.

 

תוצאות בפועל: יתר לחץ דם, סוכר גבוה, שומנים בדם, מחלות לב, כאבי ראש, כאבים כלליים, עייפות, הפרעות שינה (אינסומניה), דיכאון, בעיות פריון (הן של גברים והן של נשים), בעיות עיכול, ועוד (לא חסר..).

פיתרון - עדיף וכדאי לטפל. וכמה שיותר מהר.

bottom of page